Група компаній ТМ «Вілія» та насіннєве господарство «Волинь-Нова» знаходяться на півдні Волинської області — у зоні достатнього зволоження та на грунтах високої якості. Це дозволяє вирощувати якісний посівний матеріал з високою вагою тисячі зерен та енергією проростання.
Розмноженням насіння від провідних європейських виробників компанія займається десять років та є базовим для Волині, Рівненщини та Львівщини. З 2015 року компанія має змогу реалізовувати насіннєвий матеріал за межу свого регіону.
В рамках виставки «АГРО 2016»Kurkul.com випала нагода поспілкуватися з заступником директора з постачання ЗЗР, добрив, насіння ТзОВ «Вілія-Трейд» Віталієм Хінцінським, який і розповів про новий насіннєвий завод компанії.
Kurkul.com: Розкажіть трішки про ваш насіннєвий завод?
Віталій Хінцінський: Наш насіннєвий завод має продуктивність 20 т/год (це і очистка і протруєння насіння). Ми маємо змогу реалізовувати насіння гороху, сої, ярої та озимої твердої пшениці та звичайної, озимий та ярий ячмінь. Щоб отримати найвищу якість насіння, ми закуповуємо посівний матеріал у Європі і самостійно його розмножуємо. Купуємо в основному еліту, бо супереліту за кордоном закупити дуже складно, а продаємо вже першу репродукцію. Усе насіння у нас німецької селекції, тільки соя – канадська.Таким чином, ми забезпечуємо посівним матеріалом близько 20 тис. га земель наших партнерів і 18,5 тис. га — власних.Насіння високоякісне, оскільки перевага нашого регіону – велика кількість вологи, а для більшості господарств саме волога є лімітуючим фактором.
Kurkul.com: Вже є перші результати роботи вашого заводу?
Віталій Хінцінський: Хоча завод ми запустили цієї весни, офіційне відкриття відбудеться лише 24 червня під час Дня поля «Вілія 2016». Але він уже в повному обсязі відпрацював весну і працює зараз.
Ми реалізували вже більше 1000 т насіння цього року. В основному це соя і яра тверда пшениця — новинка на ринку України. Раніше мало хто займався її вирощуванням. Ця культура ще не стала надто популярною, але ціна у неї дуже висока, оскільки вона в основному йде на виробництво високоякісних круп, а також велика її кількість виїжджає закордон. Наприклад, італійські макарони робляться з твердої пшениці.
Kurkul.com: Розкажіть, в чому ваш завод унікальний?
Віталій Хінцінський: Наш завод не є унікальним. Він вище середнього рівня стандарту, скажімо так. Єдине, на ньому зроблена лінія для обробки сої з мінімальними спадами, де вона дуже мало травмується, і обладнання стоїть, яке так само дуже мало травмує сою. Насправді, унікальний не завод — унікальне наше насіння. Ми можемо гарантувати якість: посівний матеріал заїжджає виключно з Європи і до вирощування ми підходимо вкрай обережно, виважено. Сіється увесь посівний матеріал по найкращих попередниках, максимальна система захисту, повна відсутність хвороб… До того ж, ми надаємо послуги по обробці насіння або за нашою технологією або за технологією нашого покупця. Якщо людина має бажання щось змінити — ми йдемо назустріч. Ми повністю можемо допомогти з технологією вирощування, надати агрономічний супровід. Є клієнти, яким це не потрібно, але більшості технологічності трішки бракує, тому ми їх підтримуємо.
Kurkul.com: Чи проходив ваш завод, насіння сертифікацію?
Віталій Хінцінський: Завод сертифікації ще не проходив, але це і не вимагається законодавством. Насіння ж усе сертифіковане.
Kurkul.com: Де зберігаєте насіння?
Віталій Хінцінський: Ми маємо можливість зберігати насіння. Зберігається воно в маркованих бігбегах прямо на заводі. У нас потужності для зберігання дозволяють це зробити.
Kurkul.com: Скільки людей працює на заводі?
Віталій Хінцінський: Людей на заводі працює всього двоє, бо усе максимально механізовано. Додаткових потужностей поки не передбачається, бо ми наперед поставили туди обладнання високої ефективності.
Kurkul.com: Що стосується цін: до якої цінової категорії ви б віднесли своє насіння?
Віталій Хінцінський: Ціна нашого насіння набагато вища за середню, але воно не є найдорожчим. Треба зважати на те, що деякі сорти пшениці за кордоном мають вартість тонни — 60 тис. грн. Відповідно, отримана з цього насіння перша репродукція буде також дорогою.
Kurkul.com: Чи продаєте другу репродукцію?
Віталій Хінцінський: Друга репродукція також має попит, особливо ті сорти, які не можна поновити. Але наша друга – це точно друга!
Kurkul.com: Хто ваші клієнти: більше крупні компанії чи фермери?
Віталій Хінцінський: Наші покупці все-таки більше фермери. З агрохолдингів є тільки два порівняно великих господарства. Але ми лише починаємо заходити в цей ринок. Ми вийшли за межі області і в цьому році плануємо вдвічі наростити обсяги, а ще через рік стати виробником номер один на Західній Україні.
Kurkul.com: Це господарства з Волині? Чи ви маєте клієнтів і за її межами?
Віталій Хінцінський: Торік ми продали за межі Волині більше, ніж у її межах, тому що позаторік ми дуже багато продали на Волинь.
Kurkul.com: А звідки фермери дізнаються про Вашу продукцію?
Віталій Хінцінський: В основному це «сарафанне радіо» і наші дні поля, які ми традиційно щороку організовуємо. Ну і дуже висока репутація підприємства.
Kurkul.com: Дякуємо за розмову! Бажаємо процвітання та подальшого розвитку вашому підприємству. Хай усі плани здійсняться!
Вікторія Євтушенко, Kurkul.com
http://kurkul.com/interview/77-vitaliy-hintsinskiy-unikalniy-ne-nash-zavod-a-nashe-nasinnya