Cубота 29 жовтня стала справжнім святом для шанувальників футболу.

 

У Боратині Луцького району відбулися не лише завершальні матчі на кубок ТМ «ВІЛІЯ», але й поєдинок між ветеранською збірної України з футболу та збірною працівників групи компаній ТМ «ВІЛІЯ». Окрім футболу були ще й виступи кінного театру з Кам’янця-Подільського «Козаки Поділля».

Місцеві дербі викликали інтерес уболівальників

Бути насправді соціально відповідальним підприємством не так і легко. Якщо йдеться не лише про декларації, але й реальні дії. Адже доводиться витрачати час та ресурси (йдеться не лише про фінанси). Та якщо   працювати на совість, то результати того варті. Групі компаній, що працює під торговою маркою «ВІЛІЯ», вдається побудувати роботу на благо громади  системно, а не відбуватися одноразовими акціями. Ми вже розповідали про будівництво доріг у тих селах, де господарюють підприємства компанії, підтримку школярів-відмінників та розвиток кооперації. Цього літа окрім того було організовано футбольні змагання на кубок ТМ «ВІЛІЯ».

— Ідея виникла давно. До нас за підтримкою зверталася то одна, то інша команда. Ми вирішили все поставити на системну основу і організувати турнір, — розповідає засновник групи компаній Євген Дудка. — Наші підприємства є соціально спрямованими. Ми пропагуємо здоровий спосіб життя. Організувавши турнір, ми даємо поштовх для розвитку сільського спорту. Тому своє завдання бачимо у тому, щоб сільські хлопці не пиячили за крамницею, а займалися спортом, зокрема футболом. Аби молодь  реалізовувала себе не лише у спорті, але й в інших сферах.

Група компаній ТМ «ВІЛІЯ» ініціювала турнір між командами населених пунктів, на території яких господарює. Було виділено чотири умовних зони (ковельська, горохівська, млинівська та луцька), у яких боролися по чотири команди. Усі колективи отримали фінансову підтримку. Окремі грошові премії задекларовані для фіналістів. Четверте місце — 10 тисяч гривень, третє — 50, друге — 75. Переможець турніру «ВІЛІЇ» отримає 100 тисяч гривень. Погодьтеся, сума варта того, щоб за неї поборотися.

Аби змагання провести чесно й прозоро, запросили суддів з Федерації футболу Волині. Головним організатором турніру став батько відомого українського футболіста Анатолія Тимощука – Олександр Тимощук.

— У червні засновник групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» Євген Дудка зібрав представників футбольної громадськості області. Йшлося про турнір серед команд сільських рад, де підприємства ТМ «ВІЛІЯ» орендують землю. Я з радістю погодився взятися за організацію. Адже дуже важливо популяризувати футбол в селах, — каже Олександр Іванович. — За відсутності цього турніру ці команди може ніколи і не зустрілися б на полі, адже в змаганнях взяли участь колективи з Волині та Рівненщини. Вони спробували свої сили, зітнулися з новими суперниками, по-новому оцінили свої можливості, побачили рівень інфраструктури в інших районах. Глядачів зазвичай було було багато. Відбувалися місцеві дербі, а це завжди викликає зацікавлення.

У кожній зоні було визначено переможця. Ними стали ФК «Колос» з Голобів Ковельського району, ФК «Холонів» з однойменного села на Горохівщині, ФК «Млинів» з Рівненщини та ФК «Ласка» з Боратина Луцького району. Відтак відбулися стикові матчі. У парі ФК «Колос» – ФК «Млинів» переможцем став клуб з Рівненщини. «Ласка» перемогла ФК «Холонів».

— Для будь-якої команди сама гра з сильним суперником вже є фактором, що розвиває. Ми також хотіли, щоб команди поспілкувалися між собою і набрали більше досвіду, — зазначив речник групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» Віталій Горбач.

Ветеранам збірної протистояли менеджери та механізатори

Зранку у поєдинку за третє місце у Боратині зійшлися ФК «Колос» та ФК «Холонів». Голобська команда була на висоті, але холонівці виявилися сильнішими. Вони і стали бронзовими призерами кубку ТМ «ВІЛІЯ».

Тим часом поруч із стадіоном осідлали коней учасники кінного театру «Козаки Поділля». Глядачі поглядали з інтересом навіть допоки вершники розминали коней. А коли розпочалося власне дійство, то й поготів.    Каскадери один за одним мчали вузьким проходом і на швидкості виробляли різні трюки. Ось вершник зіскочив з сідла і витягнувся горизонтально вздовж тулуба коня. За ним дівчина (участь у виступі брало двоє представниць прекрасної статі) нахилилася набік і витягнула ногу вертикально вгору. Оплески були винагородою за старання каскадерів. А трюки ставали все складнішими. Вершники на ходу зістрибували з коня і знову влітали в сідло, їхали стоячи (один навіть стояв на двох конях одразу), імітували падіння. Натішившись виступами козаків, глядачі потяглися на трибуну центрального стадіону в Боратині.

Незабаром на поле вийшли гравці «Ласки» та «Млинова», які боролися за перше місце у турнірі. Керівник групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» Євген Дудка якщо й мав спортивні симпатії, то дипломатично їх приховав. Мовляв, нехай переможе найсильніший. А от глядачі, як на мене, активніше підтримували гостей. Щоправда й «Ласка» не залишилася без уваги вболівальників. Перший тайм пройшов у боротьбі. Боратинська команда перша створила гострий ситуацію біля воріт суперника. Млинівські хлопці також у боргу не залишилися. Наприкінці першої частини зустрічі суддя призначив пенальті у ворота ФК «Млинів». В результаті  рахунок став 1:0 на користь «Ласки». Гол виявився вирішальним. Бо попри всю гостроту другого тайму м’ячів у сітці глядачі більше не побачили.

— Мене часто запитують: «Навіщо ти це робиш? Немає куди подіти гроші?» Але я вважаю, що треба підтримати молодь, яка хоче займатися спортом, — сказав Євген Дудка, вручаючи кубки та медалі переможцям турніру. — Разом з тим хочу подякувати своєму колективу, усім нашим пайовикам, з якими ми співпрацюємо, фірмі «Агробізнес» та її керівникові Олегу Собуцькому, який організував гру з ветеранською збірною України.

Гра ветеранської збірної України була родзинкою свята. На Волинь приїхали відомі на всю країну і далеко за її межами футболісти, більшість із яких свої найкращі роки кар’єри провели в київському «Динамо» – Мирон Маркевич, Анатолій Дем’яненко, Віктор Мороз, Сергій Нагорняк, Сергій Кузнецов та інші. Протистояла їм збірна працівників групи компаній ТМ «ВІЛІЯ». На поле вийшли зокрема керівник агропідприємства, фінансовий директор, заступник головного бухгалтера, менеджер-експедитор, механізатор. Спочатку волиняни грали хоч і активно, але не надто вступали у боротьбу. Певно, діяв фактор зіркового суперника. Але за трохи зрозуміли, що і з зірками можна поборотися. Тож незабаром у ворота ветеранської збірної влетів перший гол. Глядачі ще не встигли порадіти, а «ВІЛІЯ» вже закріпила успіх. На перерву гравці «аграрної» команди йшли іменинниками. Але у другому таймі гості показали, що порох у ветеранських порохівницях ще є. Вони провели у ворота суперника чотири м’ячі. Після цього «ВІЛІЯ» огризнулася голом здалеку, але ветерани припечатали ще одним. Отож, загальний рахунок став 3:5 на користь ветеранів футболу.

— Приїжджати у невеликі села і брати участь у таких матчах — це наше завдання, — розповів Анатолій Дем’яненко. — Популяризуємо футбол, аби наші діти та внуки грали у футбол, а не тинялися на вулиці. Раніше з сільських команд виростало чимало хороших гравців. У лютому була офіційно створена ветеранська збірна України. Ми багато їздимо. Були і в АТО.

— Чи справді ветерани свідомо програвали у першому таймі, а потім відігралися?

— Ні, ви ж бачили, які були удари у «дев’ятку»! Їх не можна взяти. Хороші удари і хороші голи. Думаю, глядачі отримали масу задоволення.

Свято спорту вдалося. Фіналісти позмагалися за призові місця, аматори спробували себе проти ветеранів, а найбільше виграли глядачі, які спостерігали яскраві поєдинки.