СЕРГІЙ НОВОСАД: КОЛИ ШВИДКИЙ ТЕМП І ВДОСКОНАЛЕННЯ СТАЮТЬ СТИЛЕМ ЖИТТЯ
Персона: Сергій Новосад
Посада: Головний механік механізованої виробничої дільниці
Структурний підрозділ: Департамент технічного забезпечення
Стаж роботи у компанії: 13 років
Риса, яку найбільше ціную в людях: Чесність та щирість
Улюблена пора року: Весна, особливо травень. Люблю, коли все зеленіє, цвіте. Одним словом – хочеться жити
Суперсила: Вміння домовитися з будь-якою людиною
Найбільший міф про професію: Міф 1: Теорія завжди дорівнює практиці. Багато хто вважає, що те, чого навчають в університетах або на курсах, ідеально застосовується в реальному житті. Насправді ж, теорія не завжди поєднується з практикою. Міф 2: Інженер-механік — це просто слюсар з дипломом. Насправді, інженер-механік — це фахівець, який розробляє, проєктує, аналізує та вдосконалює механізми, машини, конструкції. Його знання включають математику, матеріалознавство, термодинаміку, гідравліку, автоматизацію та CAD/CAM системи. Це зовсім інший рівень відповідальності та знань.
Пісня або фільм, який асоціюється із щоденною працею: Фільм «Джентльмени удачі»
Як ви пояснили б дитині, чим саме ви займаєтесь? Монтую виробництва (як конструктор), щоб люди могли на них працювати і виготовляти певну продукцію
Якби ви могли помінятися ролями на один день з будь-ким у ВІЛІЇ, хто б це був? Помінявся би з технічним директором (Олександр Попов)
Життєва філософія сформована на роботі: «Робота навчила мене дивитися на життя значно простіше. Завдяки великому досвіду, який я здобув, мені вдалося знайти підхід до людей, що є надзвичайно цінним.
- Що для вас означає працювати у ВІЛІЇ?
Мені подобається тут працювати. Я не люблю монотонну роботу, а робота у ВІЛІЇ — це постійний розвиток і рух вперед. У компанії дуже високий темп роботи: треба постійно кудись бігти, з кимось домовлятися, нічого не забувати. Якщо щось випустиш з уваги — буде пробіл і потім наздогнати або виправити буде важко. Я вже навіть переніс цей робочий темп на життя. Коли після роботи гуляю з сім’єю, мені дають зауваження, куди я так поспішаю. А я вже звик до швидкого руху, це вже на автоматі. Але мені це подобається! Кожен день є щось нове і це найбільша цінність. Найбільшу ейфорію в житті я відчуваю, коли щось доробляю, наближаю до ідеалу, “докручую”. Цей процес постійного вдосконалення — справжнє джерело задоволення. Я завжди прагну доводити справу до ідеалу, і саме це мене найбільше надихає.
- Якими якостями повинен володіти «Спеціаліст року» у вашій сфері?
Вважаю, що «Спеціаліст року» в моїй сфері, наприклад, головний механік перш за все має бути харизматичним і комунікабельним. Важливо вміти чітко і конструктивно спілкуватися з підлеглими , адже без цього ефективна неможлива. Також, бажання працювати — це найголовніше, не лінуватися. робота
- Який момент чи проєкт у вашій кар’єрі був для вас найбільш пам’ятним?
Я ніколи не забуду той день, коли проходив співбесіду, фактично, мій перший день тут. Пам’ятаю, як мене зустріли старші, вже досвідчені колеги. Тоді головним механіком був Анатолій Олексійович Головко. Він дав мені в руку якусь “залізяку” і каже: “Намалюй премітивний ескіз”. Це означало, що в мене є декілька хвилин. Оскільки деталь була кругла, креслення вимальовувалось прямокутним. Дехто й не відразу збагнув , що я намалював деталь у розрізі! Тоді я отримав похвалу за свій хист, і мене одразу взяли на роботу. Взагалі, завжди пам’ятно, коли отримуєш похвалу. І не обов’язково матеріальну. Добре слово завжди приємно.
- Яку пораду ви дали б новачкам, які тільки приєднуються до компанії?
Коли новачок приєднується до нашої компанії та колективу, важливо правильно зорієнтуватися на старті. Чітко зрозуміти свої повноваження та обов’язки, визначити межі того, що від вас вимагають. Моя головна порада — постійно розвиватися. Час не стоїть на місці, тому завжди шукайте нові знання та навички. Навіть у вільний час, переглядаючи соціальні мережі, звертайте увагу на щось цікаве та корисне. Не нехтуйте також можливостями інструментів на кшталт ChatGPT. Звісно, багато можливостей для розвитку дає і сама компанія. Для нас регулярно проводять цінні тренінги з матеріалом, який рідко де можна знайти. Обов’язково працюйте над саморозвитком — це ключ до успіху тут.
- Які ключові зміни відбулися у вашій роботі впродовж цього року, і як вони вплинули на ваш професійний розвиток?
Найважливішою зміною цього року стало те, що ми змогли оновити обладнання та інструменти, які значно полегшують нашу роботу. Це дало змогу автоматизувати багато процесів, що, своєю чергою, суттєво підвищило ефективність та якість нашої роботи. Паралельно з цим, помітно зріс і професійний рівень працівників. Щоб освоїти нове устаткування, довелося вчитися, читати та опановувати нові знання. Це стало справжнім поштовхом для розвитку всієї команди. Я добре бачу цей ріст — раніше я більше підказував, а тепер сам багато чого вчуся від колег.
- Які виклики стояли перед вами цього року, і як ви з ними впоралися?
Що ви винесли з цього досвіду? Звісно, викликів цього року було чимало, але хочу пригадати один особливий момент. Іноді під час роботи на певному обладнанні нам не вистачало знань або досвіду, ми не знали, як правильно вчинити. І тут нам на допомогу прийшов безцінний досвід колег, які вимушено переїхали до нас з інших регіонів України — маю на увазі внутрішньо переміщених осіб. Знання та досвід цих людей, зокрема у нашій сфері, стали для нас дуже цінним ресурсом. Це допомогло нам не просто впоратися з труднощами, а й якісно вийти зі складних ситуацій.
- Чим ви найбільше пишаєтеся за цей рік у контексті вашої професійної діяльності у ВІЛІЇ? Це може бути завершений проєкт, вирішена проблема, освоєна нова навичка тощо.
Цього року найбільше я пишаюся тим, що оволодів навиками програмування ЧПУ-верстатів Siemens для токарної обробки. Це було надзвичайно цікаво, і, чесно, трохи підняло мою самооцінку. Для мене це черговий доказ, що я не стою на місці, а рухаюся вперед.
- Яка з цінностей ВІЛІЇ (професіоналізм, порядність, системність, ініціативність, командний підхід, відповідальність) була для вас ключовою у досягненні цьогорічних успіхів? Наведіть приклад, як ви її демонстрували у своїй роботі.
Це цікаве питання. Найперше, це відповідальність – і тут я маю на увазі відповідальність кожного в команді. Одна людина чи навіть керівник не може робити все сама, просто фізично не встигне. Але коли ти знаєш, що поруч є команда, яка виконує свою роботу відповідально і нічого не “забракує” – це дуже цінно. Ми разом гарантуємо якість і результат. Ще одна ключова цінність – це професіоналізм. Якщо підбити підсумки роботи технічного департаменту, то видно, як сильно зріс професійний рівень у різних галузях. Це просто неможливо не помітити! На мою думку, найбільша цінність у компанії – те, що ми вирощуємо фахівців самі. До нас приходять практиканти з технічних закладів, проходять практику, а потім залишаються працювати. І зараз у нас є фахівці такого високого рівня, якими може похвастатись далеко не кожна компанія. Вони прийшли до нас простими слюсарями чи зварювальниками, а сьогодні – це справжні професіонали.
- Які цілі ви ставите перед собою на майбутній рік?
Є велика ціль — опанувати технологію та працювати на новому обладнанні: новітні листогиби та станки лазерної порізки металу. Це нові можливості, які дозволять значно підвищити якість виконання робіт і, безумовно, додадуть ще більше інтересу до нашої праці.
- Як ви бачите майбутнє своєї професії або галузі в цілому?
Я бачу майбутнє своєї сфери, а саме виробництва, більш роботизованим та автоматизованим. Це означає менше ручної праці, більше датчиків, роботів і складних ліній. Проте, ключова роль фахівців, які працюватимуть із цими роботами, буде лише зростати. Нам, як фахівцям, дуже важливо глибоко розуміти весь алгоритм виробництва: від тонкощів процесів до нюансів налаштувань. Адже, щоб дати технічне завдання тому ж роботу, потрібно перекласти весь алгоритм його роботи на машинну мову. Якщо упустити хоч одну деталь, це може призвести до поломки або зниження якості продукції. Саме тому в моїй роботі найважливіше — знайти насамперед причину поломки. Можна полагодити несправність, але якщо не усунути корінь проблеми, вона обов’язково повториться. І ось тут жоден ChatGPT не допоможе! Пошук причини та підхід до ремонту — це своєрідна технологія, яка вимагає певної креативності. Мені пощастило, що на початку кар’єри я мав змогу перейняти досвід у досвідчених колег. Я постійно ставив їм запитання, і ніхто не шкодував знань. Крок за кроком я склав цей пазл докупи, і це стало міцним фундаментом для мого професійного розвитку. У майбутньому, незважаючи на роботизацію, саме людський досвід та вміння мислити нестандартно залишаться нашою найціннішою перевагою.