ВАДИМ МЕЛЬНИЧУК: КОЛИ БУДУВАТИ — ОЗНАЧАЄ РУХАТИ КОМПАНІЮ ВПЕРЕД
Персона: Вадим Мельничук
Посада: Начальник будівельно-монтажної дільниці
Структурний підрозділ: Будівельно-монтажна дільниця
Стаж роботи у компанії: 12 років
Риса, яку найбільше ціную в людях: Чесність
Улюблена пора року: Літо
Суперсила: Впертість, вмію відстоювати власну думку
Найбільший міф про професію: Будівельники — “нижча каста”. Існує стереотип про недостатню престижність цієї роботи, типу “підеш працювати на стройку”. Багато людей думає, що будівельники неохайні і неакуратні. Так, на будівельному майданчику не завжди ідеальний порядок. Ми працюємо в пилюці, з “болгаркою”, це дійсно брудна робота. Однак, незважаючи на це, результат є, і він очевидний. За пилом і робочим безладом стоїть величезна праця, що створює щось довговічне і функціональне.
Пісня або фільм, який асоціюється із щоденною працею: «Премія»
Як ви пояснили б дитині, чим саме ви займаєтесь? Будую. Але якщо пояснювати дитині, то, мабуть, найкраще не словами, а діями. Я б показав їй, дав спробувати щось створити, відчув, як це – будувати своїми руками. Так для дитини це буде найзрозуміліше і найцікавіше!
Якби ви могли помінятися ролями на один день з будь-ким у ВІЛІЇ, хто б це був? Важко сказати, адже за роки роботи мені довелося освоїти чимало професій. Я можу працювати на будь-якій спецтехніці — кран, бульдозер, екскаватор, навантажувач. Тож вже, по суті, приміряв на себе чимало ролей і маю комплексне розуміння робочих процесів.
Життєва філософія сформована на роботі: «Робота навчила мене терпіння і наполегливості: я засвоїв, що для досягнення бажаного результату іноді потрібно зробити кілька спроб. Також робота розвинула в мені вміння приймати неординарні рішення та генерувати креативні ідеї.
- Що для вас означає працювати у ВІЛІЇ?
Загалом свою будівельну кар’єру я почав задовго до ВІЛІЇ. Любов до цієї справи мені прищепили ще в 16 років на підприємстві “ЛОКАЧІ АГРОБУД”, де я вперше познайомився з будівництвом. Після навчання я прийшов на ВІЛІЮ, де моїм першим наставником був Михайло Васильович Ковбаса.
Робота тут для мене — це постійний рух, розвиток, нова техніка. Я відчуваю, як наша компанія розвивається, і, на відміну від нових співробітників, які, можливо, вважають, що так було завжди, я бачу цей колосальний ріст і стрибок.
Зараз ми маємо багато нової техніки, і це не просто старе обладнання, а сучасні машини, на яких працюють справжні професіонали. Круто усвідомлювати, що ми всі разом рухаємо цей великий механізм. Мені також подобається, що ми маємо можливість будувати та реалізовувати нові проєкти, це дає величезну мотивацію та ентузіазм. А ще керівництво компанії, яке завжди заряджає нас енергією, також дає великий поштовх до розвитку.
- Якими якостями повинен володіти «Спеціаліст року» у вашій сфері?
Головне – це бажання працювати. Якщо людина дійсно прагне працювати, ніщо не стане їй на заваді у досягненні цілей. Ну і важливі моменти – це гідна зарплатня та умови праці. Вони створюють мотивацію та комфорт, що також впливає на продуктивність і задоволення від роботи.
- Який момент чи проєкт у вашій кар’єрі був для вас найбільш пам’ятним?
Для мене завжди пам’ятні початок діяльності та будь-які важливі зміни. Особливо яскраво я пригадую свій старт у Звинячому. На тому етапі мені дуже сильно допомагав Валентин Володимирович Вавринович. Саме завдяки нашій співпраці я і опинився на ВІЛІЇ. Валентин Володимирович був моїм прикладом, навчав людяності. Я дуже ціную його підтримку, він дуже хороша і порядна людина. І, звісно, будь-які важливі зміни у роботі також завжди запам’ятовуються.
- Яку пораду ви дали б новачкам, які тільки приєднуються до компанії?
Молодим я завжди раджу нічого не боятися. Говоріть свої думки, діліться ідеями та відстоюйте свою позицію наскільки це можливо. Важливо відкривати себе і не боятися проявляти ініціативу. Ніколи не пізно розкрити свій потенціал і показати, на що ви здатні.
- Які ключові зміни відбулися у вашій роботі впродовж цього року, і як вони вплинули на ваш професійний розвиток?
Ми активно почали використовувати сучасні матеріали: легкі конструкції, легкі стінові та покрівельні матеріали, перейшли на сендвіч-панелі. Самостійно почали робити промислові підлоги. Зараз ми одночасно працюємо над кількома важливими об’єктами: будуємо офіс на борошномельному комплексі в Луцьку, робимо реконструкцію зернового складу у Горинці під майстерню, почали роботу над великим об’єктом у Городку.
- Які виклики стояли перед вами цього року, і як ви з ними впоралися? Що ви винесли з цього досвіду?
Загалом у нас складна робота, я не виокремлюю якісь окремі виклики. Що можу сказати – складно, коли є «рвана робота». Що маю на увазі – якщо одночасно робимо кілька об’єктів – усе потрібно пов’язати між собою, рівномірно забезпечити об’єкти людьми і технікою. В таких умовах бувають виклики. Ну і звісно, є виклики пов’язані з війною – кадрове питання.
- Чим ви найбільше пишаєтеся за цей рік у контексті вашої професійної діяльності у ВІЛІЇ? Це може бути завершений проєкт, вирішена проблема, освоєна нова навичка тощо.
Цього року найбільше пишаюся тим, що ми отримали дозвіл на будівництво великого об’єкту в Городку. Адже від цього залежало будемо ми працювати чи ні. Завдяки злагодженій роботі команди, особливо наполегливості нашого інженера-кошторисника Марії Новосад, ми змогли досягти цієї мети. Для мене це маленька перемога, яка знаменує старт масштабного будівельного проєкту.
- Яка з цінностей ВІЛІЇ (професіоналізм, порядність, системність, ініціативність, командний підхід, відповідальність) була для вас ключовою у досягненні цьогорічних успіхів? Наведіть приклад, як ви її демонстрували у своїй роботі.
Відповідальність. Ця цінність особисто мені дуже імпонує: якщо я щось не зробив, то сам себе гризтиму. І я бачу, що колеги розділяють цей принцип. Також назвав би ініціативність. Іноді ми самі від цього страждаємо, бо наберемося роботи, але маємо те, що маємо.
І, безумовно, командний підхід. Ми постійно спілкуємося та співпрацюємо з різними відділами, тому злагодженість є критично важливою. Наприклад, ми часто взаємодіємо з елеваторним господарством: коли виникають проблеми, ми завжди підтримуємо один одного і готові підстрахувати. Це і є в моєму розумінні справжня командність.
Взагалі я вважаю, що будь-який успіх — це результат роботи всієї команди. Жоден фахівець чи керівник не вартий нічого без колективу. У нас так само: все, що ми робимо, це виключно заслуга наших хлопців і дівчат — виконробів, майстрів, будівельників, інженера-кошторисника, проектанта, диспетчера, операторів спецтехніки. Кожен робить свій безцінний внесок, і саме це створює спільний результат.
- Які цілі ви ставите перед собою на майбутній рік?
Ставлю перед собою мету більше уваги приділяти системності та плануванню у нашій роботі. Ми маємо потужну технічну базу та спроможності, і я бачу великий потенціал у тому, щоб використовувати ці ресурси максимально ефективно. Я прагну впроваджувати ці підходи як у нашому структурному підрозділі, так і керуватися ними у компанії загалом. Звісно, життя часто вносить свої корективи, але я переконаний, що прагнення до кращого планування є не просто бажаним, а й необхідним кроком для підвищення нашої ефективності. Це точно не буде зайвим.
- Як ви бачите майбутнє своєї професії або галузі в цілому?
Я бачу майбутнє будівельної галузі в цілому з акцентом на механізацію процесів. Думаю, що технології будуть стрімко розвиватися, роблячи багато етапів будівництва більш механізованими. Проте, важливо розуміти, що машини повністю не замінять людей. Навіть у майбутньому такі роботи, як цегляна кладка, заливка бетону чи укладання плитки все одно потребуватимуть людської праці. Питання швидше стоятиме у кількості цих людей, тобто в оптимізації.
Крім того, мені б дуже хотілося, щоб розвіявся стереотип щодо професії будівельника і зросла її престижність. Я вже спостерігаю цю позитивну тенденцію, і вірю, що вона буде лише посилюватися. Це дасть змогу залучати більше молодих і талановитих фахівців у галузь.