ЖНИВА 2016

ЖНИВА 2016: гаряча пора для волинських аграріїв. ФОТО

 

 

     На Волині активно проводиться жнивна кампанія. Агропідприємства краю уже зібрали урожай озимого ячменю, завершують обмолот озимого ріпаку, гороху та приступили до озимої пшениці. Власники особистих селянських господарств також розпочали збір зернових на своїх ділянках.

20 липня цього року директор департаменту агропромислового розвиткуЮрій Горбенко в рамках робочої поїздки оглянув як жнивують волинські аграрії на прикладі підприємства «СБЕ Україна Волинь» Локачинського району, що входить до Групи компаній ТМ «ВІЛІЯ».

Головний технолог з рослинництва Ярослав Мазуренко розповів про хід проведення жнив. Відтак, усього Групою компаній ТМ «ВІЛІЯ» засіяно 18,5 тис. га ріллі. З них на площі 700 га вирощено та уже зібрано озимий ячмінь, при урожайності 78 ц/га. Завершено обмолот гороху при середній урожайності 50 ц/га. Триває збір озимого ріпаку, якого посіяно на площі 3,5 тис. га. Середня урожайність ріпаку становить 35 ц/га. Розпочато обмолот озимої пшениці, якої вирощено на площі 6,6 тис. га. Усього працівники компанії планують зібрати 50 тис. тонн озимої пшениці.

– Цьогоріч урожайність планова. Можливо, вона на 10 відсотків нижча минулорічних показників, проте, якість зерна безперечно вища. Наразі збираємо зерно озимої пшениці ІІ-ІІІ класу, – зазначив головний технолог з рослинництва.

Лани підприємства «СБЕ Україна Волинь» простягнулися на 3,5 тис. га неподалік села Твердині. На полі працює новітня сільськогосподарська техніка. Задіяно понад 30 комбайнів, які щоденно збирають 5-8 тис. тонн зерна.

 

  На фото – Ярослав Мазуренко

  

     Підхід до жнивної кампанії на підприємстві комплексний. У полі трудяться комбайнери збираючи цьогорічний урожай, опісля працює сучасний розкидач органічних добрив з подальшим заробленням їх у грунт. Як повідомив Ярослав Мазуренко, загалом Групою компаній ТМ «ВІЛІЯ», згідно технології, щорічно вноситься у грунт 50 тис. тонн органічних та до 20 тис. тонн мінеральних добрив. Уже з 1 серпня цього року на ланах підприємства «СБЕ Україна Волинь» розпочнеться посів озимого ріпаку. «Дотримання сучасних технологій при вирощуванні сільськогосподарських культур дозволяє збирати високі врожаї навіть на бідних поліських землях», – запевнив головний технолог з рослинництва.

Як стало відомо, в кожному господарстві Групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» жнивують 5-7 днів, опісля техніка переїжджає на лани іншого господарства.

Серед працівників підприємства дуже багато молодих людей. Наразі, на підприємстві проходять практику 12 випускників 3 курсу факультету землевпорядкування Володимир-Волинського агротехнічного коледжу. Студенти задіяні у жнивній кампанії.

  На фото з ліва на право: Іван Юзепчук, Руслан Глущук, Денис Гутай, Юрій Горбенко, Михайло Хлопук

Одна із них, Юлія Богдан, займається заповненням товаро-транспортних накладних. Дівчину жартома називають рекордсменом по випуску машин на поле, і це мабуть не даремно, адже для прикладу, напередодні студентка відправила 78 автомобілів, які перевезли 2030 тонн зерна. «Працюю вперше. Робота не важка, проте потребує підвищеної пильності», – зазначила Юлія.

 На фото – Юлія Богдан                                                                                      На фото – комбайнер Володимир Дячук                          

А от комбайнер Володимир Дячук уже 7 років поспіль працює на господарстві. Працівник розповів, що його робочий день розпочинається о 6:30 годині: «Нас привозять на поле, тут ми снідаємо та готуємо комбайни до робочого дня. Обмолот розпочинається о 8:30 годині, коли сходить роса і триває до 23 години, – повідомив комбайнер. – Мені подобається моя робота. Я працюю на землі, збираю урожай, з якого колись випечуть хліб».

На Волині жнива у розпалі. Прийшов час для збору пшениці, яка показує досить хороші врожаї. Радує і те, що більшість аграріїв краю використовують високоефективні технології та сучасну техніку. Усе це в комплексі дозволить волинським господарям третій рік поспіль зібрати понад 1 мільйон тонн збіжжя, – зазначив очільник головного аграрного відомства області Юрій Горбенко, оглядаючи роботу техніки в полі.

  

Робота у полі набирає оборотів, милує око налагодженість виробничого процесу та організація працівників. Жителька села Твердині, власниця земельного паю площею 8 га Валентина Іщук разом із дітьми та внуками прийшла подивитися як збирають урожай та обробляють землю орендарі.

– Я пам’ятаю, як ще 20 років тому земля на цьому полі пустувала і заростала бур’янами. Я рада, що тепер появився господар і земля не облогує і ми маємо заробіток за здані паї. От вийшли із дітьми та онуками полюбуватися і душа радіє від побаченого, – поділилася враженнями пані Валентина.

 

    

Разом із проведенням жнив крупнотоварними підприємствами, жнивують і власники особистих селянських господарств.

Відтак, у селі Кисилин одноосібник пані Оксана Самчук оглядає цьогорічний урожай. Жінка повідомила, що посіяла 2 мішки зерна на 20 сотках поля, та зібрала 1,4 тонни збіжжя. «Я задоволена, урожай хороший, зерно якісне», – радіє пані Оксана. Неподалік від господині стоїть її син Андрій. Хлопець закінчив 6 клас школи і зараз допомагає матері у господарстві. До слова, Оксана Самчук – мама-героїня, вона виховує 6 дітей.

  

А от Сергій Лошик разом із сином студентом Дмитром, маючи у наявності комбайн, допомагають селянам збирати урожай зернових. Обмолот виконують згідно рекомендованих цін – 15-16 гривень за сотку.

– По мірі можливостей допомагаю людям. Крім того, обробляю власних 20 гектарів землі, на 10 з яких посіяв зернові. Роботи у селі завжди вистачає, а особливо зараз, коли така пора, як то кажуть: «день рік годує», – розповівСергій Лошик, цього року збираємо хороший урожай зернових – 50 ц/га, а на своїй землі – 80 ц/га.

     Дмитру Лошику також подобається працювати за кермом комбайна. Сільськогосподарською технікою хлопець цікавиться з дитинства, разом із батьком керує комбайном. «Батькам потрібно допомагати, і не тільки під час жнив», – впевнений Дмитро.