Адміністрація ГК «ВІЛІЯ» продовжує ініціювати активну молодь села до роботи в аграрному секторі області.

Адміністрація ГК «ВІЛІЯ» продовжує ініціювати активну молодь села до роботи в аграрному секторі області. Разом з групою школярів – відмінників Локачинського, Горохівського, Рожищенського, Ковельського, Турійського, Млинівського та Ковельського районів Волинської та Рівненської областей 15-16 травня 2019 року знову відвідали Український аграрний ліцей (УАЛ) — приватний середній навчальний заклад ІІІ-го ступеня з аграрним нахилом, розташований в місті Умань Черкаської області. Подорож до Умані є не близькою, тому окрім навчальних цілей екскурсія була запланована так, щоб вчителі та учні отримали купа позитивних емоцій. До програми увійшли відвідування Коростишівського гранітного кар’єру, найкрасивіше місце України фонтани «Перлина кохання», Національний дендрологічний парк «Софіївка» ну і звичайно Український аграрний ліцей.
Отож, детальніше про кожне місце.
Перша зупинка – Коростишівський гранітовий кар’єр, який розташований за сто кілометрів від Києва, на території Житомирщини. Розробка Коростишівського родовища граніту почалася 1850 року. Тут видобували лабрадорит, габро і сірий граніт. Наприкінці 19 століття Коростишів став важливим центром видобутку та обробки каменю. Цікаво, що колись у місцевому кар’єрі виготовили моноліт із чорного лабрадориту масою 60 тонн для будівництва мавзолею Леніна. На початку 90-тих років минулого століття видобуток граніту було припинено і кар’єр затопили. На місці затопленого гранітного кар’єру утворилося штучне озеро. Скелясті береги висотою до 10 метрів оточують воду, навкруги росте хвойний, а подекуди листяний ліс. Чисте повітря, прекрасна природа та мальовничі пейзажі можна побачити, відвідавши цей куточок України.
Подорожуємо далі. Друга зупинка – найкрасивіше місце України фонтани «Перлина кохання» це унікальний комплекс фонтанів на суші і воді, який став одним з найпопулярніших туристичних місць у місті Умань. Фонтан був відкритий 25 червня 2017 року. Такий фонтан, який пропонує не тільки колірні і звукові ефекти, але і лазерне шоу, може дати чимало позитивних емоцій для глядачів.

Ну що ж, найцікавіша зупинка нашої подорожі — Уманський аграрний ліцей. Ліцей заснував Андрій Дикун у 2017 році. Ліцей рухається в ногу з часом і застосовує найсучасніші технології у навчанні — від 3D-моделей до віртуальної реальності. У ліцеї застосовують фінську та естонську моделі освіти. Дітей не ставлять в рамки, а заохочують вільно мислити і навчатись впродовж всього життя. Тут не має дзвінків, учні контролюють свій час самі. Не має вчителів, є тьютори. Не має класів, є екіпажі. Не має розкладу, є маршрут тижня. Не має шкільних дошок, є стіни, які розмовляють. Не має виховних годин, а виховують громадян і людей під час навчання. Під кожного учня пишеться індивідуальна програма навчання, яка змінюється щотижня. Учні та вчителі переймають досвід у відомих європейських підприємств та шкіл. Влаштовують зустрічі з відомими людьми, що є важливим аспектом навчання. Діти досконало володіють англійською мовою, адже викладає мову носій мови — британець Гаррі Річардсон. В УАЛ діє проект «бізнес-інкубатор»: спочатку дітям проводять тренінги по веденню бізнесу, а потім вони САМІ запускають власні стартапи.

І наші учні відчули смак навчання в даному ліцеї, зробивши проект «Ідеальні канікули», «Ідеальна школа» та «Ідеальний день підлітка, який презентували своїм вчителям.
Адміністрація ГК Вілія приносить велику подяку за теплу і продуктивну зустріч, за нові знання та незабутні враження Олені Ярошинський, Товкес Аллі та учням — випускникам, які проводили екскурсію по ліцею.

І остання зупинка нашої подорожі — місце, народжене любов’ю, Софіївський парк Умані! Саме Софія, зачарована парком Аркадія, розташованим недалеко від Неборова, тонко натякнула закоханому Потоцькому, що в його уманських володіннях було б непогано влаштувати щось подібне. Так почалася історія Софіївського парку. Уже більше 200-от років «Софіївка» є найбільшою туристичною пам’яткою України. Зараз у Національному дендрологічному парку України «Софіївка» можна познайомитися з 3323 видами, формами, сортами місцевих і екзотичних дерев і кущів. Крім рослинності, є ще багато цікавого, створеного руками людини у співавторстві з величною природою. Територія парку складає близько 180 га землі. Про Софіївку можна писати дуже багато, але ніякі слова не можуть передати ці неповторні враження, які ми отримали від прогулянки парком!