Блог агронома

3.01. 2017

Закінчився перший зимовий місяць – грудень. З агрономічної точки зору, впродовж цього місяця перезимівля озимих зернових відбувалася при задовільних погодних умовах. Мінімальна температура повітря сягала 8-11 градусів морозу, максимальна глибина промерзання ґрунту сягала 10-12 см. Однак, і у ці пікові періоди температура ґрунту, на глибині залягання вузла кущення, становила мінус 2-3 градуси завдяки невеликому сніговому покриву висотою 2-6 см.

Приємно, що впродовж з жовтня 2016-го року кількість опадів щомісячно перевищувала середньорічні показники – відбувається напоювання ґрунту вологою, якої так не вистачало впродовж сезону вегетації рослин.

Робити якісь позитивні заяви щодо перезимівлі ще зарано, адже попереду ще 2-3 місяці, протягом яких сільськогосподарські рослини будуть знаходитись у стані спокою і можуть пошкоджуватися сильними морозами. Першу оцінку перезимівлі у групі компаній ТМ «Вілія» прийнято робити після 20 січня – саме тоді будуть відбиратися моноліти, після пророщення яких буде оцінено стан рослин і вплив на них погодних умов першої половини зими.

Щодо стану озимих перед входом в зиму, то згідно інвентаризації посівів, яка була проведена у групі компаній ТМ «ВІЛІЯ» в останній тиждень листопада, 95% посівів озимого ріпаку знаходяться у доброму стані (мають 8-14 листків і товщину кореневої шийки 10-15 мм), а 75% посівів озимої пшениці знаходяться у фазі кущення і уже розвинули 2-3 стебла, решта 25% площ (жовтневі терміни посіву) – встигли розвинути лише 1-3 листки.

На даний час ми ще не можемо спрогнозувати чи доведеться вносити додатковий азот на ріпак (доза добрив буде залежати від перезимівлі листкового апарату), однак 25% озимої пшениці, що не встигла розкущитися, точно потребуватиме додаткових 30-40 кілограмів діючої речовини азоту.

Попереду Різдвяні морози до -20 градусів, давайте разом побажаємо щоб наші поля вкрило захисною ковдрою із снігу…

8.12. 2016

Після плідної напруженої роботи настав час підводити підсумки та будувати плани.

Проаналізувавши результати  пройденого року, ми відмітили наші здобутки та визначили потенціал для росту.

На даний час, у підприємств групи компаній ТМ «ВІЛІЯ»  проходить планування на 2017 рік.

Класично – Планування — це наперед визначений порядок дій, який необхідних для досягнення поставленої цілі.

Так як ми маємо на меті в наступному році  досягти ще кращих  результатів , то,  насамперед,  плануємо :

  • План посіву ярих культур, враховуючи сівозміни та ринкові прогнози на наступний сезон;
  • Оптимальну закупівлю та використання мінеральних добрив та ЗЗР;
  • Графік виходу техніки  у весну та безперебійну її роботу протягом року;
  • Ресурси, необхідні для забезпечення нашої роботи та роботи наших партнерів.555

Для прикладу, візьмемо перше весняне обприскування озимої пшениці, воно припадає в пік весняних підживлень та  сівби і щоб розгрузити техніку,  гербіцидний захист проводимо осінню.    В результаті  чого,  маємо менш завантажену техніку,  що забезпечує оптимальну роботу в посів.

Саме скрупульозне планування робіт на довгострокову перспективу дає нам змогу оптимізувати витрати матеріальних та людських ресурсів, із року в рік досягати кращих результатів, збільшуючи ефективність господарювання.

 

 

20.07. 2016

У підприємств  групи компаній  ТМ «ВІЛІЯ» настала активна пора жнив зернових, зернобобових і технічних культур. Розпочиналися жнива у «СБЕ Україна Рівне» з озимого ячменю ще 02.07.2016 р. Обмолот ячменю показав гарну якість підготовки комбайнів в зимовий період, на ньому було відпрацьовано організацію роботи техніки, з врахуванням вимог агрономічної служби підприємства до збору урожаю і подрібнення соломи.

Завдяки швидшому дозріванню від інших зернових культур, озимий ячмінь майже не відчув на собі згубного впливу червневої спеки, і ми отримали запланований урожай:

Сорт Ломеріт (600 га) – 78,5 ц/га;

Сорт Наомі (30 га) – 84 ц/га;

Сорт Тітус (30 га) – 79 ц/га.

Сприятливі погодні умови квітня і травня дозволили отримати потужний стеблостій рослин гороху, який не виляг і зумів дати рекордний урожай 50-52 ц/га на сортах Астронавт і Саламанка селекції компанії Лембке. Обмолот гороху завершено при середній урожайності 44 ц/га.

Тривають жнива озимого ріпаку. Необхідно зазначити, що навіть, в умовах зріджених сходів і недостатнього осіннього розвитку ріпаку, показники урожайності знаходяться в межах оптимального економічного діапазону: гірші площі дають урожайність 24-30 ц/га а кращі 40-44 ц/га. Тому озимий ріпак залишається стабільним і прогнозованим, за ним можна сміливо закріплювати 20% посівних площ у сівозміні, враховуючи і його хороші якості як попередника для озимої пшениці.

Що до самої пшениці, то її збирання уже розпочалося у підприємствах «СБЕ Україна Волинь» і «В. Прометей», які знаходяться у Поліській і перехідній з Лісостеповою зонами. За першими результатами жнив уже зрозуміло, що в наслідок високих температур під час наливу зерна, недобір врожаю становитиме мінус 15-20% від плану на піщаних ґрунтах і мінус 10-15% на суглинках. Однак, високі температури позитивно вплинули на якість зерна. Сорт Мулан забезпечує третій клас, а по сорту Азано показники відповідають другому класу зерна.